עקירת שיניים

עקירת שיניים – זהו טיפול רפואי שנוקטים בו אך ורק כשמצב השיניים חמור עד כדי כך שהוא אינו מאפשר שימוש בשיטות הטיפול הרגילות. תודות לשימוש בתכשירי הרדמה מודרניים, התערבות רפואית זו אינה גורמת במרבית המקרים להרגשת כאב.

עקירת השן – זהו הניתוח הנפוץ ביותר בתחום רפואת השיניים. התערבות רפואית זו מבוצעת תחת הרדמה מקומית. הרדמה זו מספיקה כדי להבטיח למטופל רמת נוחות מספקת בזמן הניתוח.

עקירת השן מתבצעת במספר שלבים. תחילה הרופא מבצע הרדמה מקומית ולאחר מכן מחטה את האזור בו יתבצע הניתוח. אז, בעזרת כלי מיוחד, רופא השיניים הורס את רצועות מיסב השן המחזיקה את השן בלסת, מרופף אותה ואז מסיר אותה בעדינות.

בחלק מן המקרים הפעולה כולה נמשכת מספר דקות בלבד, במקרים אחרים, מדוברת בתהליך מסובך יותר.

סיבוכים עלולים להיגרם מהסיבות הבאות:

כתר השן נהרסה כליל (יש צורך בטיפולים נוספים על מנת לסלק את שאריות שורש השן)
השורשים של השן התעקמו מאוד (יש צורך לנסר את השן ולעקור אותו בחלקים)
שן כלואה (שן שלא בקעה, הנמצאת כליל בתוך עצם הלסת)
שן שלא צמחה כראוי (שן שצמחה בצורה לא תקינה, שממוקמת באופן לא נכון, או שן שלא בקעה עד הסוף)
שן בעלת ציסטה או גרנולומה באזור השורש (יש לבצע טיפולים נוספים על מנת להסיר את הגידול)
לאחר עקירת השן, הרופא מנקה בקפידה את החור שנשאר מהשן שנעקרה ואז ממלה אותו בקריש דם, שבמהלך הזמן יוחלף על ידי רקמות בריאות. אם אין אפשרות ליצור את קריש הדם, הדבר יכול להוביל לסיבוך נפוץ, הנקרא “חור יבש”. לתוך החור הפתוח, שלא נאטם בעזרת קריש הדם בקלות רבה יכול לחדור זיהום שמוביל להתפתחות דלקתית המצריכה התערבות רפואית נוספת. מסיבה זאת בדיוק, חשוב שאת הניתוח יבצע מומחה מקצועי ומנוסה שידע לבצע את הניתוח במהירות, ללא שגיאות, בלי לגרום לכאב וסבל של המטופל.

יום אחרי עקירת השיניים עלולות להתפתח בצקות. לאחר שלושה ימים, בצקות אלו ייעלמו ואיתן כל סימן לנפיחות. חשוב לזכור, עקירת שן הינה התערבות כירורגית בגוף האדם. נסו לתכנן את עקירת השן לפני סוף השבוע או ימי חופש, על מנת שתוכלו להבטיח לעצמכם מנוחה לאחר הניתוח.

השיטות, הטכנולוגיות והכלים המודרניים מאפשרים לרופאי השיניים לעקור שיניים במהירות ובלי לגרום כאב, אך עדיף בהרבה להשתמש בכלל האמצעים העומדים לפניכם כדי לשמור על השיניים שלכם בריאות לאורך שנים ארוכות. כל מה שזה דורש הוא לשמור על כללי היגיינה פשוטים בחלל הפה ולבקר את רופא השיניים שלכם לעיתים תכופות, כדי שהוא יוכל לאתר התפתחות של בעיות שיניים וחניכיים מבעוד מועד.

שמרו על השיניים שלכם בריאות. הרי חיוך בפה פתוח מושך את הסובבים אתכם ומחבר בין בני אדם!

השאירו פרטים ונציגי המרפאה יחזרו אליכם בהקדם:

רח’ אח”י אילת 34, בניין “כפיר סנטר” קומה 4, קרית חיים

שינוי גודל גופנים