ניקוי פלאק

פלאק (רובד חיידקים) – הם רובד דביק שכמעט לא נראה לעין. במהלך הזמן הוא נצבר על שיניים, על שיניים תותבות, על כתרים, על הלשון והחניכיים. הפלאק מהווה מקור מזון למושבות החיידקים המתיישבות עליו.

הסיבה להיווצרות הפלאק נעוצה במרבית המקרים בהיגיינה לא נכונה או לא מספקת בתחום חלל הפה. הפלאק גורם לפגיעה במראה הוויזואלי של השיניים, יכול לגרום להופעת ריח רע מהפה, עלול להגדיל את הסיכוי להתפתחות עששת, יכול להוביל להתפתחות דלקת חניכיים הגורמת למחלת מיסב השן ולניידות של השיניים הבריאות, המובילה בשלב הבא לנשירתן.

איך נוצר, אפוא הפלאק? לאחר הארוחה, שאריות של אוכל נשארות בפה. הם מייצרות על השיניים סוג של רבדים. בלי טיפול ראוי, במהלך הזמן עוד ועוד שכבות של רובד נדבקות לשטח הפנים המחוספס של הרובד וכך מספר השכבות הולך ועולה. הפלאק הוא סביבה נוחה למיקרואורגניזמים. מספר החיידקים עולה, והם מתחילים לגרום נזק לאימייל השן ולרקמות החניכיים. זה מוביל לעששת ומחלת מיסב השן.

מברשות השיניים – הן דבר הכרחי שאסור לחסוך עליו. יש להחליף מברשות שיניים אחת לשלושה חודשים. מברשות השיניים הטובות ביותר הן מברשות רכות עם זיפים מעוגלים בקצוות. האיגוד הבינלאומי של רופאי השיניים ממליץ להשתמש בסוג זה של מברשות שיניים.

החוט הדנטאלי הוא הכלי הטוב ביותר לניקוי שטח הפנים בין השיניים. אם להשתמש אך ורק במברשת השיניים, ניתן לנקות רק את החלק החיצוני ואת החלק הפנימי של קו החניכיים, בזמן שהחוט הדנטאלי מנקה את המרווח בין השיניים. שם בדיוק מצטברים ומתרבים לרוב חיידקים רבים. מסיבה זו בדיוק, שימוש קבוע בחוט הדנטאלי מהווה כלי מרכזי במלחמה נגד הפלאק.

בריאות השיניים שלנו תלויה באופן משמעותי בהתנהגות שלנו. השיטה הבטוחה ביותר שתמנע התפתחות של רובד על השיניים או מחלות נלוות, כמו עששת, גינגיביטיס ומחלות מיסב השן היא לשמור על היגיינה תקינה בחלל הפה. צחצוח השיניים כל בוקר וערב, וביקורים קבועים אצל רופא השיניים מגדילים את האפשרות לשמור על בריאות השיניים והחניכיים במצב תקין ולאורך זמן.

השאירו פרטים ונציגי המרפאה יחזרו אליכם בהקדם:

רח’ אח”י אילת 34, בניין “כפיר סנטר” קומה 4, קרית חיים

שינוי גודל גופנים