ניקוי אבן השן

במקרה שלא מנקים את הפלאק בזמן, הוא מצטבר בין השן לחניכיים ולאחר תקופה מסוימת מתאבן, והופך לאבן השן. את אבן השן אי אפשר לנקות בעזרת מברשת שיניים. אבן השן גורמת לדלקות בחניכיים, מסייעת להופעת ריח לא נעים בפה, להתפתחות גינגביטיס ומחלת מיסב השן.

אבן השן בעלת מרקם צפוף במיוחד והיא צמודה מאוד לשן. משום כך, אין אפשרות להסיר את אבן השן באופן עצמאי. ניקוי אבן השן מתבצע על ידי רופאי שיניים מנוסים הנעזרים בכלים ייעודיים.

ניקוי אבן השן מתבצע בשלושה שלבים:

ניקוי אבן השן בעזרת מכשור אולטרסאונד מיוחד.
ליטוש פני השן.
הברקת פני השן.
עוד לפני זמן קצר, ניכוי השן היה תהליך מעיק ולעיתים קרובות לא יעיל. הוא היה עלול לגרום לפגיעה פיזית בשיניים ובחניכיים. אבל רפואת השיניים הוא תחום המתפתח במהירות ונכון להיום קיימת שיטה נוחה ויעילה, שאינה גורמת לכאב ושמנקה את אבן השן – ניקוי בעזרת אולטרסאונד.

ניקוי אבן השן בעזרת אולטרסאונד מתבצע בעזרת מכשיר מיוחד הנקרא – סקלר על קולי. הסקלר העל קולי מייצר ויברציה בתדר ספציפי, המאפשרת את ניקוי פני השן מאבן השן ביעילות ועדינות. במהלך פעולה זאת מספקים מים בלחץ לשטח הטיפול. בעקבות המערבולת שיוצר הנוזל, נמנעת האפשרות שקצה הסקלר יגע בשן. מעבר לכך, החמצן המופק מהמים בזמן הטיפול מחטא את שטח השן והחניכיים עליו מתבצע הטיפול. במקרה שהשיניים של המטופל רגישות, בעת הטיפול נעשה שימוש בג’ל מסיר כאבים או תחת הרדמה מקומית.

ניתן להימנע מהיווצרות אבן השן אם שומרים על כללי ההיגיינה בחלל הפה. אם אבן השן כבר הצטברה על השיניים שלכם אל תדחו את הביקור שלכם אצל רופא השיניים. פנייה לרופא השיניים מבעוד מועד תעזור לכם לשמור על בריאות השיניים שלכם. תזכרו ששיניים ישרות, לבנות ויפות הן התוצאה של המאמצים שלכם ושל רופא השיניים שלכם.

השאירו פרטים ונציגי המרפאה יחזרו אליכם בהקדם:

רח’ אח”י אילת 34, בניין “כפיר סנטר” קומה 4, קרית חיים

שינוי גודל גופנים