טיפול בעששת

טיפול בעששת המבוצע מבעוד מועד מאפשר למנוע התפתחות של שלל בעיות בעתיד. אם לא תפנו לרופא השיניים בזמן, תצטרכו להתמודד עם סיבוכים רציניים בהרבה. כדי להבטיח טיפול יעיל, מהיר ובטוח, קבעו תור אצל רופא השיניים שלכם מיד לאחר שהבחנתם בסמנים של התפתחות עששת.

מהי, אפוא, העששת? בתרגום המילה מלטינית, משמעות המילה היא “ריקבון”. בעצם, מדובר בתיאור מדויק יחסית של התהליך המסובך והמתמשך של התפתחות הפתולוגיה בתוך הרקמות הקשיחות של השן. התהליך מתחיל מכיוון שמספר רב של גורמים שליליים פועלים יחד במקביל, החומרים המינרליים המרכיבים חלק מאימייל השן נמסים. התפתחות זאת מובילה בתורה להרס הרקמות הקשיחות של השן ומייצרת פגם באימייל השן, בדנטין ובמקרה שהבעיה לא מטופלת כראוי, גורמת להתפתחויות דלקתיות במוך השן ולדלקת חניכיים. במקרה שהעששת לא מטופלת בזמן, היא מחסלת את השן כליל.

לעששת ישנם 4 שלבי התפתחות:

עששת בשלב כתם שחור/לבן – מתבטאת ככתם שחור או לבן על שטח הפנים של האימייל. בשלב זה אין שום סימנים לפגיעה או הופעת פגמים באימייל השן.
עששת שטחית – מתפתח פגם על האימייל שלא פוגע בשכבת הדנטין הנמצאת מתחת לאימייל.
עששת בינונית – תהליך העששת מתפשט על השכבות העליונות והאמצעיות של הדנטין ולא פוגע בשכבות העמוקות שלו, המקיפות ישירות את מוך השן.
עששת חמורה – תהליך העששת מתפשט על השכבות העמוקות של הדנטין הסמוכות למוך השן.
בשלבים המוקדמים, העששת לא גורמת להרגשת אי נוחות או כאב. בשלבים המוקדמים ניתן להתגבר על העששת בקלות רבה, מכיוון שהיא הצליחה להתפשט אך ורק על השכבה העליונה של אימייל השן. אבל אם אתם מרגישים כאב כשאתם צורכים אוכל מתוק, חם או קר, עליכם לפעול במהירות, הרי העששת הצליחה לחדור דרך האימייל ההרוס לתוך שכבת הדנטין של השן ואתם נמצאים בשלב השני של המחלה.

כולנו צריכים לטפל באופן קבוע בחלל הפה ולבצע טיפולי מניעה קפדניים. כדי למנוע אפשרת של פגיעת העששת בשיניים מומלץ בחום להגיע להיבדק אצל רופא השיניים, גם כאשר אתם לא סובלים משום בעיות בשיניים.

השאירו פרטים ונציגי המרפאה יחזרו אליכם בהקדם:

רח’ אח”י אילת 34, בניין “כפיר סנטר” קומה 4, קרית חיים

שינוי גודל גופנים