השתלת שיניים

השיניים הם חלק חשוב מאוד בגוף שלנו. נשירת שיניים עלולה לפגוע בפונקציית הלעיסה ובשלב הבא לגרום לתופעות לוואי שיפגעו בכל מערכת העיכול שלנו. נכון להיום, רפואת השיניים המודרנית יכולה לפתור בעיה זאת בעזרת השתלת שיניים במקום השיניים החסרות.

יתרונות השתלת השיניים:

השתלת שיניים מאפשרת להחליף את השיניים החסרות בלי לגרום לטחינת יתר של השיניים הסמוכות, כמו שזה מתרחש במקרה שמשתמשים בשיניים התותבות הרגילות.
השתלים יכולים לפתור בעיות הקשורות לשורת השיניים בכל אורך או מיקום.
השתלים מאפשרים לייצר תותבות ללסת בה חסרות כלל השיניים בעזרת מערכת קבועה הנוחה יותר לשימוש.
תותבות נשלפות הנתמכות בעזרת שתלים יחזיקו במקומן טוב בהרבה ולכן איכותן ויעילותן עולה על זאת של התותבות הנשלפות הרגילות.
הגבולות של תותבות נשלפות הנתמכות על שתלים צרים בהרבה. הרבה יותר קל להתרגל אליו והוא כמעט ואינו מורגש בפה.
בחלק מן המקרים אין אפשרות לפתור את הבעיה בעזרת שיניים תותבות רגילות, אך השימוש בשיניים תותבות הנתמכות על ידי שתלים מאפשר זאת.
עצם הלסת בה שן נעקרה או נשרה מאבדת את העומס שנגרם מלעיסה ומתנוונת במהירות. החדרת השתלים לתוך העצם מאפשרת להשיב את העומס על לסת השן ולמנוע ממנה להתנוון.
חלק גדול מהשיניים התותבות מפעילות לחץ רב על החניכיים ומשפשפות אותה. השתלת השיניים לעומת זאת שומרת אל החניכיים בריאות.
אפילו מחסור של שן אחת מהווה אינדיקציה להשתלה דנטלית. המצאות כלל השיניים בפה חשובה לבריאותנו. מחסור של שן אחת בלבד גורם למגוון תופעות לוואי ושינויים בגופינו: פגיעה באופן בו השיניים מגיעות למגע זו עם זו והתרחבות החריצים בין השיניים. מזון חודר כל העת לתוך החריצים ובכך פוגע בהיגיינה הכללית של חלל הפה ויכול להיות גורם להתפתחות עששת ודלקת חניכיים. מחסור של מספר שיניים הופך את המצב למסוכן הרבה יותר ובולט לא רק בפנים אלא גם בחוץ: הלחיים צונחות ופינות השפתיים זוחלות מטה. כמובן שמצב זה לא מאפשר לחייך עם פה פתוח ומקשה עלינו להתקשר עם הסובבים אותנו.

ההשתלה מתבצעת בשני שלבים. בשלב הראשון מתקינים את השתל לתוך עצם הלסת. לאחר תהליך הריפוי, מחברים אליו את החלק החיצוני – משענת. לאחר מכן ניתן להתחיל בשלב הבא – חיבור השיניים המלאכותיות לשתל.

שיניים יפות, ישרות וביראות הן ערובה לבריאות מצוינת ולהרגשת בטחון עצמי.

השאירו פרטים ונציגי המרפאה יחזרו אליכם בהקדם:

רח’ אח”י אילת 34, בניין “כפיר סנטר” קומה 4, קרית חיים

שינוי גודל גופנים