הסרת ציסטה

ציסטת שיניים או הלסת – זהו גידול דלקתי המהווה תגובת נגד של הגוף לחדירת חיידקים מזיקים לתוך השן. הסיבות הנפוצות ביותר להתפתחות הציסטה הן: פגיעה פיזית בשיניים, פגיעות ומכות בלסת, טיפול שורש שנעשה לא נכון או באיחור.

הציסטה מתפתחת לרוב בחלק העליון של שורש השן. במשך זמן רב, התפתחות דלקתית זו לא גורמת לשום סימפטומים שליליים, אבל בסופו של דבר היא מובילה לפגיעה משמעותית, עד איבוד השן. במהלך שלבי ההתפתחות המוקדמים שלה, ניתן לאתר את הציסטה רק בעזרת תצלום רנטגן. יש להתחיל בטיפול באופן מידי ולא להמתין להופעת סימנים חיצוניים נוספים כדי להימנע מסיבוכים. רפואת השיניים המודרנית מאפשרת מספר פתרונות כדי להתגבר על התפתחות הציסטה.

חשוב לדעת שלא רק שיניים הסובלות מעששת או שיניים בהן בוצעו סתימות בעבר יכולות להיפגע מציסטה. בחלק מהמקרים, למרות שהציסטה כבר מתפתחת על השורש של השן, ויזואלית השן נראת בריאה לחלוטין. מסיבה זו חשוב מאוד לבקר את רופא השיניים באופן קבוע ולהיבדק, גם כאשר נראה לכם שאין שום סיבה לדאגה.

במקרה שהרופא זיהה אצלכם התפתחות של ציסטה, יש רק שיטת טיפול אחת המסוגלת לפתור את הבעיה – ניתוח שיסיר את הגידול.

ישנם מספר ניתוחים שונים שיכולים להציל את השן:

כריתת הציסטה – כריתת ציסטת השן יחד עם החלק העליון של שורש השן שנפגע ממנה.
ניתוח בציסטה – זוהי כריתה חלקית של קרום הציסטה לצורך לשחרר את התוכן של הציסטה. טיפול זה מתבצע כאשר הרקמות השכנות נפגעו גם הן, או כשיש מוגלה באזור הנגוע אשר מונעת פעולת הבראה. ניתוח בציסטה היא התערבות רפואית טראומטית פחות מכריתת הציסטה, אך לאחר ניתוח זה, המטופל יזדקק לתקופת שיקום ממושכת יחסית.
המיסקציה – כריתת ציסטת השן יחד עם השורש הנגוע וחלק מכתר של השן מעליו. לאחר מכן הרופא ינקוט בטיפול שמטרתו לשקם את כתר השן.
כאשר טיפולים אלה לא מתאפשרים מסיבה זו או אחרת, יש צורך לנקוט בשיטה הקיצונית – לעקור את הציסטה יחד עם השן הנגועה.

כדי לשמור על בריאות השיניים, הקפידו לטפל בהם כל העת. הכלל החשוב ביותר למניעת מחלות שיניים – לשמור על היגיינה בחלל הפה. כמו כן חשוב לבקר את רופא השיניים לעיתים תכופות.

שמרו על בריאות השיניים שלכם. זה ימנע ממכם לבזבז כסף וזמן רב כדי לשקם את בריאותכם מאוחר יותר.

השאירו פרטים ונציגי המרפאה יחזרו אליכם בהקדם:

רח’ אח”י אילת 34, בניין “כפיר סנטר” קומה 4, קרית חיים

שינוי גודל גופנים