הסרת גידולים שונים

הסרת גידולים שונים – זוהי התערבות כירורגית המהווה כיוון פעולה חדש בתחום רפואת השיניים כירורגית. בעבר הסרת גידול על חוד השורש של השן הובילה לעקירתה. היום עושים רופאי השיניים את כל מה שביכולתם כדי להציל את השן. הגידולים הנפוצים ביותר בחלל הפה הם ציסטה וגראנולומה באזור חוד השורש של השן. כל עוד הגידול קטן מ-5 מ”מ הוא נקרא גרנולומה. עם הזמן הגרנולומה תתפתח לציסטה ובלי התערבות כירורגית שתעצור את התופעה, הציסטה תמשיך לצמוח ולפגוע גם בשורשים של שיניים אחרות. ציסטה שלא טופלה בזמן עלולה לגרום לאיבוד השן. כדי לשמור על השן, יש לבצע ניתוח בו כורתים את חלקו העליון של השורש יחד עם הגידול.

הגרנולומות והציסטות גורמות להתפתחות של מספר תופעות לוואי. מצב בריאותי של בן אדם מדרדר,הוא מרגיש חולשה, סובל מטמפרטורה גבוהה ומכאבי ראש, בלוטות הלימפה בצוואר מתנפחות, מתפתחות דלקות שיניים שגורמות לכאב מעיק.

למרבה הצער, שיניים בריאות ושיניים פגומות בגידול על חוד השורש נראות זהה, גם החניכיים יכולות להיראות בריאות לחלוטין. רק בדיקה של רופא שיניים מקצועי וצילומי רנטגן יסייעו לאתר את קיום הגידול. השיניים שבהן נעשו סתימות לפני עשר שנים או יותר וגם השיניים בהן הותקנו כתרים נמצאות בקבוצת סיכון גבוהה במיוחד של להתפתחות גידולים על חוד השורש. שיטות המודרניות ביותר הקיימות היום בתחום רפואת השיניים, מאפשרות להסיר את הגידולים ולהציל את השן.

גידולים שונים שלא טופלו כראוי או בזמן עלולים להוביל לאיבוד השן. כשאין אפשרות לטפל בשן בשום שיטה מקובלת אחרת, הרופא נאלץ לבצע עקירה. כדי להימנע מזה, מומלץ ביותר להעניק לשיניים את הטיפול המיטבי, לשמור על בריאותן ולהקפיד לטפל בבעיות שיניים קיימות בזמן. אם קיים אפילו סיכוי קטן להציל את השן הפגומה, יש להשתמש בכל האמצעים.

תדאגו לשמור על בריאות השיניים שלכם מבעוד מועד ולא תאלצו להשתמש באמצעי טיפול קיצונים כמו עקירת השן.

השאירו פרטים ונציגי המרפאה יחזרו אליכם בהקדם:

רח’ אח”י אילת 34, בניין “כפיר סנטר” קומה 4, קרית חיים

שינוי גודל גופנים